Top 8 gaļas ēdieni rudenī

Rudens maina mūsu ēšanas paradumus un sāk kāroties piesiet dūšu ar nopietnākiem ēdieniem. Cūkgaļa, jēra un teļa gaļa, kas sagatavota ar īstu “rudens oderīti” priecēs katru prasīgu vēderu šajā vēsajā un padrūmajā laikā. Žurnāls Pie galda sarūpējis astoņas patiesi rudenīgi gardas receptes. Lai garšo!

Delfi


Līdzīgi raksti:

Iedzīvotāji var būt droši, ka cūkgaļa, kas nonāk tirdzniecībā veikalos un tirgos, iegūta no veselām cūkām, “Rietumu Radio” sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidkurzemes pārvaldes inspektore Aivita Vītoliņa. — Ekonomika – Jaunākās ziņas – nra.lv

Eiropas tirgos piens kļūst lētāks, bet dārgāka paliek šokolāde un cūkgaļa, liecina jaunākais Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) pārskats par pārtikas produktu cenām pasaules tirgos.

Transtaukskābju klātbūtne gan pašmāju ražotajos, gan ievestajos pārtikas produktos nav nekāds jaunatklājums. Galvenā problēma Latvijā ir tā, ka patērētājiem atliek vien zīlēt, kuros produktos ir šīs vielas un kuros nav.Transtaukskābes parasti sastopamas pārtikas produktos, kas ir piesātināto tauku avots, tostarp dabas produktos, piemēram, pienā, cūkgaļā, liellopu un aitas gaļā, olās un to pārst… — Diena.lv – LAT

2009./2010. gadā putnu gaļa kļuva dārgāka par četriem procentiem, bet turpmāk tie varētu būt 15 līdz 20%, bet cūkgaļai jau 30% nāks klāt vēl 10%. Kamēr maizes cepēji vēl izmanto lētos miltus, cenu kāpumu pircēji tik krasi neizjutīs. I.Gulbe skaidroja, ka pārtikas cenu kāpums saistīts ne tikai ar PVN pieaugumu no 21 līdz 22%, bet arī pasaulē notiekošajiem procesiem, piemēram, graudu cenu kāpumu. Pilnīgi visiem produktiem iespējamais cenu kāpums ir no 10 līdz 30 procentiem. «Cenas nekad neaug mūžīgi – tās gan kāpj, gan krīt,» skaidroja I. Gulbe, atbildot uz laikraksta «Dienas Bizness» redaktora Andreja Vaivara jautājumiem par to, cik augstas pārtikas cenas gaidāmas Latvijā.

Šis ir klasisks ziemas ēdiens. Man liekas, ka vispār ziemai piedien sātīgi sautējumi un biezas zupas, kas labi silda. Ārzemnieki bieži lieto nosaukumu “komforta ēdiens”. Tad nu šis ir viens no tiem, ko man gribas saukt par komforta ēdienu. Jo viņš ir tāds mājīgs, mājas gaumē. Un man pat gribas izmantot vārdiņu “viņš” nevis “tas”, jo tā skan mīlīgāk. Ļoti garšīgs un veselīgs sautējums – gaļa, kartupeļi un pupas – trīs ļoti spēcīgas sastāvdaļas, kas radīs sāta sajūtu un nodrošinās nepieciešamo vitamīnu devu.