3 gardi kartupeļu ēdieni

Kad novākta rudens raža, pieejams tik bagātīgs dārzeņu klāsts – vairāk gribas baudīt tieši dārzeņu ēdienus. Portāls Pie galda piedāvā receptes trim neparastiem kartupeļu ēdieniem.

Delfi


Līdzīgi raksti:

Dārzenis ir ēdams augs vai tā daļa, bet tas nav saldais auglis vai sēkla. Terminam "dārzenis" nav zinātnisks paskaidrojums; tā nozīme galvokārt ir izveidojies kulinārijas un kultūras tradīciju ietekmē. Šā iemesla dēļ šis termins bieži vien ir patvaļīgs un subjektīvs, piemēram, daži cilvēki uzskata, ka sēnes ir dārzeņi, bet citi atkal tos iedala atsevišķā grupā.

Pimpulis, pampālis, uļbins, pentupelis – vārdi, kādos latvieši sauc kartupeļus

Kartupeļi izceļas ar lielu ogļhidrātu saturu - tajos vidēji ir 18% cietes, tāpēc kartupeļi ir patstāvīgs pārtikas produkts, kurus var uzturā izmantot kā pamatēdienu. Kaloriju daudzums kartupeļos ir divas līdz trīs reizes lielāks nekā pārējos dārzeņos.

«Lat Eko Food» tirgū piedāvā bērniem paredzētus biezeņus «Rūdolfs». Uzņēmums strādā JIC biznesa inkubatorā. Lai arī rit tikai otrā aktīvā uzņēmuma sezona, «Lat Eko Food» plāno šogad saražot piecas reizes vairāk produkcijas nekā pērn. «Kāpināt ražošanas apjomus mums ļauj sortimenta paplašināšana un strauji pieaugošais tirdzniecības vietu skaits. Galvenais iemesls, protams, tam ir viens – biezenīšiem ir ļoti liela atsaucība no pircējiem un mazajiem ēdājiem tie patiešām ļoti garšo,» sacīja Martinsone.

Kotletītes apviļā nevis kā ierasts rīvmaizē, bet sasmalcinātos zemesriekstos. Sastāvdaļas: Maltā gaļa, Kartupelis, Burknani, Sīpoli, Auzu pārslas, Skabais krejums, Ķiploki, Dilles, pētersīļi, Garšvielas, Ola, Rieksti