Mazās alus darītavas pērn saražojušas 23% no kopējā alus apjoma Latvijā

Kopumā mazajās alus darītavās saražotā alus apjomi pieaug - 2014.gadā mazajās alus darītavās saražotā alus daudzums bija 2 242 000 dekalitru, un tas par 16% pārsniedza 2013.gadā saražoto daudzumu.

---
delfi.lv


Līdzīgi raksti:

Bauskas Rātslaukumā sestdien, 4. augustā, notiks pirmie Alus svētki, kurus organizē Bauskas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju savienību. Pirmajos Alus svētkos piedalīsies alusdarītavas „Brenguļu alus”, „Cēsu alus”, „Alus Brālis”, „Piebalgas alus”, „Lido”, „Valmiermuižas alus”, „Lāčplēša alus” un, protams,  „Bauskas alus”, kuras piedāvās savas tradicionālās alus markas, kā arī būs iespēja nobaudīt jauno produkciju.

Tas taču skaidrs, ka paša rokām gatavoti ēdieni un dzērieni ir tie gardākie! Varbūt ir laiks atgriezties arī pie pašbrūvēta miestiņa, ar ko pārsteigt Jāņubērnus? Piedāvājam vairākas alutiņa receptes, lai jau laikus vari sagatavoties svētkiem!

Alu degustācija jeb vērtēšana ļoti līdzīga citu dzērienu, to skaitā vīnu, degustēšanai. Tiek vērtēta – pudele, alus krāsa, konsistence, smarža, garša un visbeidzot pēcgarša. Lai arī gaume ir individuāla padarīšana, tomēr mēģinājām savos raksturojumos būt iespējami objektīvi. Rezultātā noskaidrojās dzeramākais un nedzeramākais alus. — iinuu.lv

Lietuvā un Igaunijā alus ir populārāks dzēriens nekā Latvijā, liecina AS Cēsu alus un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais pētījums Baltijas alus indekss.Baltijas alus indekss parāda, cik daudziem cilvēkiem alus ir iecienītākais dzēriens, cik bieži tas tiek dzerts un kādās situācijās priekšroka tiek dota alum, nevis citiem alkoholiskajiem dzērieniem. Pētījumā pirmo vie… — Diena.lv – LAT

Alus – dzēriens, kas saucams par stabilu vērtību, tas pavadījis mūs gadsimtu garumā, un būs mums līdzās arī tālā nākotnē. Taču, lai arī var šķist, ka alus pasaule palikusi nemainība pēdējo divdesmit vai trīsdesmit gadu laikā, palūkojoties ciešāk redzams - notiek būtiskas pārmaiņas, kurām gals vēl nav paredzams. Atklājot notikušos pavērsienus un iezīmējot mūsdienu alus darīšanas tendences, Lielvārdes alus piedāvā astoto rakstu sērijā «Alus – vairāk nekā dzēriens».