Ko darīt, ja sāls ēdienam piešāvusies par daudz?

Lai arī kā mēs cenšamies būt uzmanīgi un sāli pievienot pamazām un gatavošanas beigās, reizēm dienās, kad nekas nenotiek kā vajag, tas tomēr ir piešāvies par daudz. Ko darīt? Vai ēdienu var saglābt?
Ja ir pārsālīta gaļa; Ja ir pārsālīti salāti; Ja ir pārsālīta zupa; Ja ir pārsālīta zivs; Ja ir pārsālīti dārzeņi; Ja ir pārsālīta sēņu mērce

tasty.delfi.lv


Līdzīgi raksti:

Patiesībā kalmārs ir pagatavots un ēdams, bet dejošanu izraisa mērce, kuru uzlej kalmāram. Mērcē esošā sāls koncentrācija izraisa ķīmisku reakciju un liek kalmāram «bēgt» no rīsu bļodas.

Oficiālie laboratorisko izmeklējumu rezultāti apstiprinājuši, ka SIA «Hotel Jūrmala SPA» ņemtajā sviesta zivs paraugā ir būtiski paaugstināts histamīna daudzums, par ko atbildība nepareizas zivs sagatavošanas dēļ būs jāuzņemas pašai viesnīcai, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Ja jums apnicis salātlapas pārliet ar kefīru vai samaisīt ar krējumu un majonēzi, izmēģini ko neparastāku. Pannā nedaudz apgrauzdē linsēklas. Blendera traukā ielej olīveļļu, linsēklu eļļu (jāuzmanās, lai nepieliktu par daudz, jo tad mērce būs rūgta) un piespiež citrona sulu. Traukā ieber arī apgrauzdētas linsēklas un pievieno koriandra un bazilika lapiņas (var izmantot arī citus zaļumus). Sakuļ līdz veidojas viendabīga, zaļgana masa. Pē garšas pievieno cukuru un sāli. Pārlej lapu vai tomātu salātiem. Mērci var izmantot arī kā dresingu mocarellas siera salātiem.

Dārzenis ir ēdams augs vai tā daļa, bet tas nav saldais auglis vai sēkla. Terminam "dārzenis" nav zinātnisks paskaidrojums; tā nozīme galvokārt ir izveidojies kulinārijas un kultūras tradīciju ietekmē. Šā iemesla dēļ šis termins bieži vien ir patvaļīgs un subjektīvs, piemēram, daži cilvēki uzskata, ka sēnes ir dārzeņi, bet citi atkal tos iedala atsevišķā grupā.