Saeima nolemj palielināt akcīzes nodokli alkoholam no 1.augustaPar likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis iepriekš atzīmēja, ka pieņemts lēmums nodokli pagaidām celt tikai šogad un, uzklausot nozares pārstāvjus, jauno likmi piemēros no augusta, nevis jūlija, kā bija plānots iepriekš. Savukārt par turpmākajām nodokļa izmaiņām, kas sākotnēji bija iecerētas arī nākamajos divos gados, tiks lemt vēlāk, iespējams, nākamā gada valsts budžeta izstrādes gaitā. Grozījumi paredz līdzšinējo nodokļa likmi no 3,10 eiro par 100 litriem alus palielināt līdz 3,8 eiro, bet vīnam no 64,03 līdz 70 eiro.

www.focus.lv


Līdzīgi raksti:

Bauskas Rātslaukumā sestdien, 4. augustā, notiks pirmie Alus svētki, kurus organizē Bauskas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju savienību. Pirmajos Alus svētkos piedalīsies alusdarītavas „Brenguļu alus”, „Cēsu alus”, „Alus Brālis”, „Piebalgas alus”, „Lido”, „Valmiermuižas alus”, „Lāčplēša alus” un, protams,  „Bauskas alus”, kuras piedāvās savas tradicionālās alus markas, kā arī būs iespēja nobaudīt jauno produkciju.

Nelegālais alkohols veido vismaz 32% no alkohola patēriņa Latvijā, preses konferencē, atklājot sociālo kampaņu “Aizkulises”, teica Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas valdes loceklis Valters Kaže. — Ekonomika – Jaunākās ziņas – nra.lv

Kopumā mazajās alus darītavās saražotā alus apjomi pieaug - 2014.gadā mazajās alus darītavās saražotā alus daudzums bija 2 242 000 dekalitru, un tas par 16% pārsniedza 2013.gadā saražoto daudzumu.

Tas taču skaidrs, ka paša rokām gatavoti ēdieni un dzērieni ir tie gardākie! Varbūt ir laiks atgriezties arī pie pašbrūvēta miestiņa, ar ko pārsteigt Jāņubērnus? Piedāvājam vairākas alutiņa receptes, lai jau laikus vari sagatavoties svētkiem!

Baltkrievija pārrunās ar Muitas ūnijas dalībvalstīm uzstāj uz to, lai alu pārtrauc uzskatīt par alkoholisku dzērienu, vēsta ārvalstu mediji. — apollo.lv – "Portāls > Ziņas"