Der zināt


Pārtikas produktu cenas

Cenu svārstību indeksi. Dati iegūti no Centrālās Statistikas pārvaldes publiskām datubāzēm, kā arī empīriskiem vērojumiem mazumtirdzniecības vietās Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

Kalorijas

Pēc definīcijas – 1 kalorija ir enerģijas daudzums, kas nepieciešams, lai par 1 grādu pēc Celsija palielinātu temperatūru 1 gramam ūdens. Kalorijas ir mūsu organisma degviela, kuras mēs uzņemam ar uzturu. 1 kilokalorija (kkal) atbilst 1000 kalorijām.

Uztura piramīda

Šai līmenī ietilpst: milti, maize, putraimi un citi graudu izstrādājumi, rīsi, kukurūza un kartupeļi. Šeit var pieskaitīt arī klijas un diedzētos graudus. 

Soja

Sojas milti ir līdzīgi kviešu miltiem tikai nedaudz dzeltenīgāki ar vieglu riekstu aromātu. Arī milti, tāpat kā pārējie sojas produkti ir augstvērtīgs olbaltumvielu avots ar universālām īpašībām un ļoti plašām lietošanas iespējām.

Bīstamie antioksidanti, garšas pastiprinātāji, saldinātāji jeb E vielas

Bez E jau izskatās vairs mūsdienu pārtikas ražošanas industrija neiztiks, taču to samērība, daudzums un kādi tieši tie E būs, tā jau ir apzināta izvēle. Turpinu tēmu, ko ēdam un ko tomēr nebūtu ieteicams ēst, tādējādi turpinot izskatīt 37 īpaši kaitīgo vielu sarakstu.